Witaj na stronach o 8 bitowych komputerach Atari
i nie tylko…

  Zawarte tu informacje kieruję do osób które chcą, lub jak ja, powróciły do swojego dawnego hobby jakim była zabawa, nauka, czasem praca i przyjemność obcowania z komputerami marki Atari.

  Coraz więcej pasjonatów wyciąga komputerki leżakujące od kilkunastu lat na strychu albo w piwnicy i zderza się z ponurą rzeczywistością: komputer dostał żółtaczki, brakuje kabli, zasilacz nie działa, stacja dysków nie czyta albo nie wiadomo jak podłączyć się do współczesnego TV LCD.

  Świat Atari też pędzi do przodu. Przez lata powstała krytyczna masa urządzeń rozszerzających możliwości Atari do granic, które wiele lat temu wydawały się nie do przekroczenia lub były niewyobrażalne: super szybkie kontrolery do dysków twardych, pamięci FLASH, pamięci USB, karty sieciowe, kontrolery USB, karty graficzne, akceleratory, rozszerzenia pamięci, BIOS-y, ROM-y, karty dźwiękowe, cartridge o różnorodnych możliwościach. Niemniej wielka rewolucja odbywa się w zakresie oprogramowania. Rocznie, w skali świata powstaje najmniej kilkaset programów: aplikacji użytkowych, gier z niesamowitą oprawą graficzną i dźwiękową, sterowników urządzeń oraz tych nabardziej smakowitych DEMO. Rozwijają się projekty, które stawiają dębem włosy na plecach, by wspomnieć chociażby o graficznym interfejsie dla Atari, unifikacji oprogramowania dla urządzeń masowych, nieustannie rozwijanym projekcie Sparta DOS.

  Wszystko to dzieje się za sprawą ludzi tworzących scenę ATARI. Zrzeszający się w klubach internetowych ludzie tworzą te wszystkie niesamowite programy i urządzenia, a poznać ich można na żywo uczestnicząc w niezliczonych ilościach zlotów odbywających się w kraju i poza granicami.

We wszelkich sprawach można się kontaktować pod adresem: a t a r i @ a t a r i 8 . e u