Biblioteki Action! cz. 2
Biblioteki systemowe Action! cz. 2
Zapewne każdemu adeptowi kodowania w Action! jest wiadome, że biblioteka procedur może być dowolnie modyfikowana i przygotowywana do dołączenia do własnego programu wedle uznania.
Dla przykładu: jeśli w Twoim programie nie zostanie użyta procedura SETCOLOR() to kod tej procedury można śmiało usunąć z biblioteki zmniejszając w ten sposób jej rozmiar oraz finalnie rozmiar całego skompilowanego programu.
W innym przypadku może (i często tak jest) okazać się, że jakaś procedura jest stanowczo za wolna na potrzeby naszego programu – nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką procedurę dopisać do własnej biblioteki lub zastąpić już istniejącą procedurę własną – bardziej wydajną.
Przedstawiona na dole artykułu w dokumencie pdf biblioteka SYS.ACT zawiera wszystkie procedury języka Action! Nawet niezbyt wnikliwe oko dostrzeże, że pewne procedury wywołują inne – stąd zależność w kolejności umieszczenia ich w bibliotece. Warto wstępnie zapoznać się z tą biblioteką ponieważ prędzej czy później pojawi się potrzeba jej modyfikacji. Warto też zwrócić uwagę na zależności jednych procedur od drugich i kolejność występowania oraz sposób przekazywania parametrów.
Konstrukcja dokumentu umożliwia łatwe przechodzenie po elementach procedur.
Biblioteka: